Kontaktuppgifter

Heikki Pakarinen

Vice ordförande
heikki.pakarinen@dnainternet.net
Tfn: 044-957 0881

 

Derya Özgün

Sekreterare
derya.ozgun@riksdagen.fi
Tfn: 09-432 4164

BiF:s styrelse 2018

Harry Harkimo

Ordförande
harry.harkimo@riksdagen.fi

Heikki Pakarinen

Vice ordförande, ordförande för arbetsutskottet
heikki.pakarinen@dnainternet.net

Ted Apter

Styrelsemedlem, medlem av arbetsutskottet
ted.apter@gmail.com
(Ersättare Michael Berner, michael.berner@berner.fi)

Maria-Elena Cowell

Styrelsemedlem
maria-elena.cowell@kvkl.fi
(Ersättare Henrik Lundsten,
henrik.lundsten@petropol.inet.fi)

Veera Hellman

Styrelsemedlem
veera.hellman@kokoomusnuoret.fi
(Ersättare Nea Hjelt, nea@neahjelt.fi)

Bjarne Kallis

Styrelsemedlem
bjarnekallis.kokkola@gmail.com
(Ersättare Max Björkskog, medlem av arbetsutskottet, max.bjorkskog@pp.kpnet.fi)

Petri Mäntysaari

Styrelsemedlem
petri.mantysaari@hanken.fi

Petri Peltonen

Styrelsemedlem, medlem av arbetsutskottet
petripmail-kokoomus@yahoo.fr
(Ersättare Linda Karhinen, linda-maria.karhinen@fi.pwc.com)

Kimmo Sasi

Styrelsemedlem
kimmosasi@gmail.com
(Ersättare Bo Grönholm, boerik.gronholm@gmail.com)

Eva-Johanna Slotte

Styrelsemedlem
eva-johanna.slotte@op.fi
(Ersättare Christoffer Wiik, cw@saba.fi)

Annika Warras-Stjernvall

Styrelsemedlem
a.warras-stjernvall@pp.inet.fi
(Ersättare Roger Weintraub, roger.weintraub@gmail.com)

Santeri Vuori

Styrelsemedlem
santeri.vuori@gmail.com
(Ersättare Robert Stolpe, robert.stolpe@sydvast.fi)

Derya Özgün

Styrelsemedlem, medlem av arbetsutskottet
derya.ozgun@riksdagen.fi
(Ersättare Mirita Saxberg, mirita.saxberg@riksdagen.fi)